Labradorų pasaulis!

Klausimai/Atsakymai

Rašykite savo klausimus apie šunis į mūsų svetainės el. paštą ([email protected]) ir mes atsakysime į jūsų klausimą, kuris bus kartu su atsakymu patalpintas čia. Laukiame klausimų :) (ATSAKYMAS PROFESIONALO)

Mano 2-ų metų labradoro retriverio veislės kalytė pagimdžiusi 8 šuniukus netikėtai padvėsė. Kaip prižiūrėti šuniukus jei niekur nerandame suaugusios kalės, kuri galėtų juos prižiūrėti?

Kai kuriais atvejais (kalei pastipus, susirgus ar atsivedus per daug šunyčių) motina negali išmaitinti jauniklių. Jei norite juos išgelbėti, turite rasti kitą kalę arba maitinti juos iš buteliuko.
 Žinoma, geriausia atvesti kitą kalę. Ji galės šuniukus ne tik žindyti, bet jais rūpintis ir juos auklėti.
 Be to, reikia žūrėti, kad žindyvė būtų tos pačios laktacijos stadijos ir jai netektų žindyti pernelyg daug šuniukų, arba rasti neatsivedusią kalę, kuri duoda pieno vien dėl to, kad mano esanti vaikinga. Kad kalė šuniukus lengviau įsivaikintų, patrinkite juos į kalės jauniklius, kad jie prisigertų šių kvapo. Šuniukai lengvai prisiriša prie naujos mamos, tačiau ši vis tiek atskiria savuosius. 
 Jeigu neturite galimybių gauti žindyvės, teks šuniukus maitinti iš buteliuko.
>Nusipirkite specialių šunų žinduką. Įsitikinkite, ar jis tinka šuniukų snukučiams, ar skylutė yra pakankamai didelė.
>Naudokite specialų pieną šuniukams.
>1-ą savaitę maitinkite aštuonis kartus, 2-ą - septynis, 3-ią - šešis ir 4-ą - penkis kartus per dieną.
>Prieš maitindami patikrinkite, kad piena būtų reikiamos temperatūros (37-38C).
>Prieš maitinimą šuniukus pažadinkite švelniai šluostydami drėgnu skudurėliu, tarsi juos laižytų mama.
>kad šuniukai neužspringtų, maitindami laikykite juos stačius.
>Baigę maitinti apverskite šuniukus aukštielninkus ir vatos tamponėliu ar drėgnu skudurėliu švelniai pamasažuokite aplink išangę. Pažindžiusi taip daro kalė, sužadindama refleksą tuštintis. Iki 3 savaičių šuniukas pats to daryti negali.
>Pamaitinę čiulptuką kruopščiai nuvalykite ir sterilizuokite. Dirbtinai maitinami šuniukai labai neatsparūs infekcijai. Tam puikiausiai tinka kūdikių čiulptukų valymo priemonės.
>Kad įsitikintumėte, ar šuniukai gerai auga, sverkite juos bent dusyk per dieną. Ta proga netingėkite juos švelniai paglostyti. (Taip skatinsite jų nervų sistemos brendimą.Juo daugiau jie bus glostomi nuo mažens, tuo suaugę bus klusnesni ir ramesni.) Pirmąsias savaites šuniukas paprastai priauga nuo 5 iki 10 proc. savo svorio, arba nuo 2 iki 4g numatomo svorio kilogramui jau suaugusio šuns. Po savaitės šuniuko svoris turi padvigubėti, po 3 savaičių - patrigubėti, o po mėnesio jis turi sverti penkis kartus daugiau. Jeigu keletą dienų iš eilės jis liesėja ar neauga, pasitarkite su veterinaru.
>Reikiamas pieno kiekis priklauso nuo šuniukų amžiaus ir veislės. (Kad šuniukas priaugtų 1g, jam reikia išgerti nuo 3 iki 4ml pieno.)
VIENO MAITINIMO PIENO KIEKIS PRIKLAUSO NUO SUAUGUSIO ŠUNS SVORIO

                             <10 kg                                 11-25 kg                         >26 kg
1-a savaitė             10-20 ml                               20-30 ml                        25-40 ml
2-a savaitė               30 ml                                    50 ml                             70 ml
3-a savaitė               50 ml                                    70 ml                            120 ml
4-a savaitė               60 ml                                    70 ml                            120 ml

>Tarp maitinimų suguldykite šuniukus pintinėje taip, kad jie vienas kitą šildytų. Galite pojais pakišti šilto vandens pūslę arba termostatinį kilimėlį - jie šildys juos tarsi mama.
>Nuo 3-ios savaitės pratinkite juos lakti iš mažo dubenėlio.
>Kartais,  kai vada didelė, motina neįstengia visų išmaitinti Tada maitinkite ne vieną šuniuką, o duokite pačiulpti  iš buteliuko visiems iš eilės.
>Kad šuniukas neatprastų nuo savo gentainių, išmoktų šunų gyvenimo būdo, ritualų, savikontrolės (kandant, judant), neatskirkite nuo jo brolių ir seserų. Jeigu jis vis dėl to atskiriamas nuo motinos, jau nuo 3-ios savaitės suveskite jį su tos pačios veislės suaugusiais šunimis. 

Ką daryti, kad šuo nešokinėtų ant šeimininko kai šis jį pasitinka grįžusį?

Taip šeimininką pasitinka daugelis šuniukų. Iš pradžių tai gal ir malonu, tačiau to negalima pasakyti šuniui užaugus. Šokdamas ant jūsų šuo nori atkreipti dėmesį. Imdami jį ant rankų jam nusileidžiate ir patvirtinate, kad jis elgiasi tinkamai. Nesistebėkite, jei kitą kartą jums grįžus, jis dar labiau ims ant jūsų šokinėti.Jei norite šuniuką išmokyti nešokinėti, neatstumkite jo rankomis (jis gali pamanyti, kad su juo žaidžiate), nebauskite, o ramiai nusisukę nekreipkite į jį dėmesio. Šuniukas greitai supras, kad taip darydamas jūsų nesudomins. Kai jis nurims, pašaukite jį ir paglostykite. Vėliau, kai šuniukas supras įsakymą ,,sėdėk", pirma liepkite jam atsisėsti ir tik tada paglostykite.